Prehľad rozpočtu multimediálny notebook ASUS X756UQ-TY366T

Prehľad rozpočtu multimediálny notebook ASUS X756UQ-TY366T

Mnoho ľudí premýšľa o kúpe notebooku namiesto stacionárneho počítača a spravidla má tendenciu k pohodlnejším modelom s väčšou obrazovkou. Na jednej strane chcete kúpiť zariadenie s dobrým” plnením”, ako je procesor najnovšej generácie a grafická karta, na ktorej môžete hrať v nenáročných hrách alebo jednoduchých 3D aplikáciách.

Na druhej strane, chcú cena nebola vysoká.

Laptop je dodávaný v bežnej čierno-šedej krabici pre ASUS. Samotná krabica vyzerá dobre a má rukoväť na prenášanie. Okrem notebooku je malý napájací adaptér, užívateľská príručka a záručná karta.

Diagonálny displej ASUS X756UQ – 17. 3 palce a hmotnosť zariadenia je 2. 7 kg, čo znemožňuje prepravu v taške alebo batohu a predpokladá prevažne stacionárnu prevádzku.

Kryt puzdra je vyrobený z textúrovaného hnedého plastu. Povrch veka je lesklý a je celkom zreteľne pokrytý odtlačkami prstov. V strede je strieborné logo ASUS.
Rám 17. 3-palcový displej je tiež vyrobený z čierneho plastu. Nad displejom je webová kamera s mikrofónmi a pod nimi v strede je ďalšie strieborné logo ASUS.

Touchpad strednej veľkosti je umiestnený s malým posunom vľavo od stredu pracovnej plochy. Reaguje dobre, ale – subjektívne – s myšou bude oveľa pohodlnejšie.
Na ľavej strane puzdra je konektor pre nabíjací kábel, sieťový konektor RJ-45, video výstupy VGA a HDMI, USB 3. 0 porty, USB 3. 1 Typ – C a kompozitný audio konektor.

Na pravej strane je čítačka kariet, dva USB 2. 0 porty, optická jednotka DVD? RW a bezpečnostný slot Kensington.

Na X756UQ-TY366T má nízke napätie, procesor Intel Core i5 s diskrétnou grafickou kartou multimediálnych úrovni NVIDIA GeForce GT 940MX s 2 GB video pamäte a 4 GB pamäte RAM. Táto kombinácia stačí na prácu v kancelárskych programoch. Doma môžete surfovať na internete, sledovať filmy a fotografie. Pevný disk s kapacitou 1000 GB vám umožňuje uložiť pomerne veľké množstvo údajov, či už ide o pracovné súbory, archív fotografií alebo zbierku zvuku.

Pokiaľ ide o hry, väčšina tohto zariadenia bude ťahať pri stredných nastaveniach a niektoré pri vysokých nastaveniach (Overwatch, FIFA 17, World of Warships, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive). Takmer vo všetkých vydaniach do roku 2015 bude fps pri stredných nastaveniach stabilne vyšší ako 30 snímok za sekundu. Ak hovoríme o moderných hrách, potom v minimálnych nastaveniach môžete hrať v Resident Evil 7, Battlefield 1 alebo v zábavnej hre Rocket League.

Obrazovka

Laptop má maticu TN, čo znamená malé pozorovacie uhly. To môže byť prekážkou, ak sedíte pod uhlom k obrazovke alebo plánujete usporiadať spoločný pohľad na fotografie z dovolenky. Pri bežnej práci to neovplyvňuje.

Kryt na displeji je lesklý a obrazovka bude blikať vedľa silného zdroja svetla. Samotný displej je jasný, s dobrým, pre notebook tohto cenového segmentu s farebným vykresľovaním.

Zvuk

Stereo reproduktory poskytujú pomerne priemernú kvalitu zvuku s malou rezervou hlasitosti. Ak máte v pláne často sledovať filmy alebo počúvať hudbu, je lepšie to urobiť so slúchadlami alebo kúpiť reproduktory.

Zhrňme výsledky

ASUS X756UQ-notebook, ktorý kombinuje najnovšiu generáciu procesorov, multimediálnu grafickú kartu NVIDIA GeForce GT 940MX, veľkú 17. 3-palcový displej.
Zariadenie je ideálne pre prácu a pre prevádzku nenáročných hier. Displej a zvuk nie sú silné stránky notebooku. Ale na zjavné nevýhody, nemôžete ich vziať, – väčšina notebookov v tomto cenovom segmente hreší rovnako. Takže, spoliehajúc sa na pomer ceny a kvality, môžeme s dobrým svedomím odporučiť, aby ste si ju kúpili.